PŁYNNOŚĆ MYŚLENIA

Płynność myślenia to łatwość, z jaką w razie potrzeby posługujemy się infor­macjami z naszego zasobu wiedzy. Michael Polyani stwierdził, że „wiemy więcej, niż wiemy . Ćwiczenie rozwija umysł. Im więcej pracy i zadań dostarczymy umysłowi, tym większe będą jego możliwości przetwarzania informacji. Im wię­
cej wyiwarza dziecko pomysłów w czasie zabawy iw nieformalnych sytuacjach, z tym większą płynnością będzie wynajdywało rozwiązania prawdziwych, życio­wych problemów. Płynność myślenia rozwijają takie na przykład zadania:Przypomnij sobie jak najwięcej przedmiotów, które są żółte (okrągłe; mikroskopijne; przezroczyste; w pasy itd.).Przypomnij sobie słowa podobne do… Wymyśl pary rymujących się słów.Podaj słowa zaczynające się na literę…Ułóż zdanie ze słów zaczynających się na wskazane litery lub składające się na twoje imię (Ewa – elokwentny wieloryb abdykował).Ułóż akrostych ze swojego imienia: napisz pionowo swoje imię; niech każda litera rozpoczyna słowo, które dobrze ciebie charakteryzuje albo jest nazwą kwiatu, miejscowości, zwierzęcia. Tego rodzaju zabawy słowne rozwijają płynność myślenia i płynność słowną dzieci.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Witaj na mojej stronie! Serwis poświęcony jest w całości tematyce budownictwa i nieruchomości, znajdą się tutaj także wpisy o charakterze wnętrzarskim. Mam nadzieję, że spodobają Ci się treści jakie tutaj zamieszczam i zostaniesz moi czytelnikiem na dłużej.
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)